Ripple Executive mówi: Bitcoin, Ethereum i XRP Hit z zaskakującymi poziomami wrogości wobec innowacji

Ripple CTO David Schwartz mówi, że zaskakujący poziom wrogości w społeczności kryptońskiej hamuje rozwój całej branży.

Podczas wirtualnej konferencji Blockdown 2020, Schwartz powiedział, że właściciele kryptografii mają tendencję do plemiennej z powodu chęci uzyskania zwrotu z inwestycji, wykazując niezwykły poziom wrogości wobec konkurencyjnych technologii.

„Myślę, że jedyną rzeczą, która jest dla mnie trochę zaskakująca, jest rodzaj wrogości wobec innowacji w dużej części przestrzeni. Wiele z nich pochodzi od ludzi, którzy mocno zainwestowali w dany projekt. Nie mogę mówić o przestrzeni kryptokurrency bez zmierzenia się z rzeczywistością, że jeśli myślisz, że Bitcoin przejmie władzę nad światem, to prawdopodobnie jesteś właścicielem jakiegoś Bitcoina.

Jeśli myślisz, że Ethereum przejmie władzę, to prawdopodobnie jesteś właścicielem jakiegoś Etera. Jeśli myślisz, że księga XRP jest największą rzeczą na świecie i wszyscy będą jej używać do wszystkiego, prawdopodobnie posiadasz trochę XRP“.

Schwartz wyjaśnia implikacje wiśniowego wybierania postrzeganych wad zasobów cyfrowych.

„Jeśli ktoś ci powie: ‚Hej, Bitcoin Revolution ma ten problem, albo Ethereum ma ten problem, albo księga XRP ma tę słabość‘, jeśli ma rację, to będziesz postrzegał siebie jako osobę tracącą pieniądze.

To, co się dzieje, to ludzie grzebią bardzo, bardzo głęboko i nikt nie jest inwestowany w projekt, który jeszcze nie istnieje, a więc istnieje tego rodzaju wrogość do innowacji“.

Schwartz cytuje Bitcoina jako przykład, wyjaśniając, dlaczego inwestorzy królewskiej monety mogą nie cieszyć się z ulepszeń w innych kryptokursach.

„Sieć Bitcoinów jest czymś, co zwiększa użyteczność Bitcoinów, więc jeśli jesteś maksymalistą Bitcoinów, to lubisz sieć Błyskawic. Jest to dobra innowacja, podczas gdy jeśli Ethereum poprawia jego skalowalność, a ty możesz postrzegać to jako zagrożenie dla Bitcoina. Można by to postrzegać jako złą innowację.“
Kierownik Ripple’a mówi również, że doświadczył tego samego frustrującego zjawiska i braku jedności w dotychczasowym systemie finansowym.

„Wszystkie istniejące banki i instytucje finansowe chcą, aby budować na bazie ich istniejącej technologii, ponieważ to je wzbogaca“. To samo stało się we wspólnocie kryptokurrency. Ludzie mówią teraz: „Nie, buduj na Bitcoinie, bo ja w niego inwestuję. Buduj na szczycie Ethereum, bo ja w to inwestuję. Nie buduj nowych technologii, które są lepsze lub zagrażają istniejącym…

Bitcoin był jak radykalny ruch, a teraz to instytucja, której ludzie nie chcą ci teraz grozić.“